Doporučujeme: Letenky New York | Levné letenky do Dubaje | Letenky do Barcelony

Dublin

Nejlevnější letenky
Dublin

Skvělé nabídky last minute letenek. Porovnáváme nabídky od více než osmi set leteckých společností. Náš online rezervační systém Vám proto zajistí nejnižší ceny na trhu.

Proč navštívit Dublin

Dublin, který se v irštině nazývá Baile Átha Cliath, je hlavním a zároveň největším městem Irské republiky. Přesto počet jeho obyvatel končí pod hranicí půl milionu (s aglomerací má Dublin přes milion obyvatel). Historie tohoto sídla až do roku 140 n. l., kdy se o něm zmínil historik Klaudios Ptolemaios.


Mezi hlavní a nejoblíbenější turistická místa patří například Katedrála Christ Church, která pochází z 11. století, a je tudíž nejstarší stavbou v Dublinu. Ne o mnoho starší – z roku 1171 – je další katedrála, která je největší v celém Irsku. Zasvěcena byla národnímu hrdinovy, svatému Patrikovi. Pokud se chcete na město podívat pořádně s nadhledem, nejlépe vám poslouží prosklená rozhledna Smithfield Chimney, která je vysoká 67 metrů a jak její název napovídá, sloužila původně jako komín.

Zdroj informací: Levné letenky do Dublinu


Významnou památkou je Dublinský hrad, který zde stojí již od 13. století. V současnosti v něm sídlí irská vláda. Hrad byl renovován po požáru a dnešní podobu nabyl v 18. století. Jako novou ozdobu a lákadlo pro turisty si Dubliňané v roce 2003 pořídili 120 metrů vysoký ocelový sloup, který nazvaly Spire of Dublin. Vidět jej můžete na O’Connell Street.


Pokud patříte k milovníkům piva, rozhodně by vám neměla uniknout prohlídka světoznámého pivovaru Guinness, toto pivo je ostatně jedním ze symbolů Irska, který je známý po celém světě, a pokud vám pouhá prohlídka nestačí, můžete se zastavit v Temple Bar, což je nejvýznamnější bar ve městě a leží ve stejnojmenné čtvrti, která je podobnými podniky proslulá.